U mjesecu ožujku/martu u našoj Školi obilježen je tjedan matematike

Učiteljica Marijana Filipović Matić za učenike i učitelje naše Škole pripremila je prezentaciju o Međurodnom danu matematike, koju su učenici i učitelji mogli pogledati tijekom cijeloga tjedna, u periodu od 6.3.2023. do 10.3.2023.godine.


 
Prezenatacijom su se učenici mogli prisjetiti značenja pojma matematike, naučiti nešto novo o razvoju matematike i pogledati fotografije najznačajnijih osoba koje su obilježile razvoj matematike. U prezentaciji je također prikazana i podjela matematike, matematički pribor, osnovne matematičke operacije/radnje, te je objašnjeno zašto je matematika značajna za učenje i kako doprinosi svakodnevnom životu . Kroz prezentaciju su učenici mogli i rješavati konkretne primjere matematičkih zadataka.
Prezentacija završava zanimljivim citatima i izrekama o matematici i čestitkom za Međunarodni dan matematike za sve one koji u ovom predmetu uživaju i uče ga.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Additional information